Regeneracja alternatora

Stół do sprawdzania alternatorów

Na wstępie należy wyjaśnić, że alternator jest urządzeniem odpowiadającym za naładowanie akumulatora samochodu na optymalnym poziomie. Kiedy akumulator nie będzie odpowiednio naładowany, samochód nie będzie w stanie wygenerować odpowiedniej ilości prądu do uruchomienia silnika. Prąd rozprowadzany instalacją w trakcie pracy alternatora sprawia, że wszystkie elektryczne i elektroniczne części w aucie rozpoczynają swoją pracę. Odpowiada również za doładowywanie akumulatora. Jeżeli nastąpi awaria alternatora to nie ma szansy na produkcję prądu. Wówczas dalsza jazda nie jest możliwa. Tak samo jak w przypadku rozruszników, istnieje wiele przyczyn awarii. Można je podzielić na mechaniczne i elektryczne.

Najłatwiej rozpoznać uszkodzony alternator po świecącej się kontrolce ładowania w trakcie pracy silnika, po miganiu kontroli w momencie zmiany obrotów silnika, jak również w sytuacji gdy po włączeniu zapłonu kontrolka się nie zapali.

Zachęcamy Państwa gorąco do współpracy. Nasza specjalność to regeneracja alternatora. Stawiamy na szybkie i sprawne usuwanie wszelkich usterek. Jeśli chcą Państwo znaleźć więcej informacji, zapraszamy do odwiedzenia podstrony PORADY. Znajdują się na niej użyteczne wiadomości dotyczące opisywanych produktów, a także możliwości ich naprawy. Tam też znalazły się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie postawić wstępną diagnozę.